הדרך לגילוי הקול

חווית הקול החופשי

הדרך לגילוי הקול
ולבורג ורבק-סוורדסטרום

בתרגומה של שרה רפאלי

בספר זה מביאה הזמרת השבדית ולבורג ורבק-סוורדסטרום (1879-1972) תפיסה שלמותית אודות אמנות הזמרה. היא מצביעה על הקשר בין שחרור הקול של האדם לבין גילוי אנושיותו המלאה.
בהדרכתו של הפילוסוף ואיש הרוח רודולף שטיינר, הונח היסוד לדרך התפתחות אמנותית-רוחנית זו. בבסיסה של דרך זו נמצאת הכרת אידיאל הצליל המוזיקאלי ואידיאל הקול החופשי של האדם. מהכרה זו נבנה תהליך הלימוד דרך המישור הנפשי אל המישור הפיזי- "טכני".
הטכניקה אינה הבסיס ליכולת המוזיקאלית-קולית (כפי שמקובל לחשוב בבתי-ספר רבים בעולם כיום); נהפוך הוא: האידיאל המוזיקאלי הוא המתווה את האמצעים "הטכניים". בתהליך אורגני מודע, הבנוי שלב אחר שלב, מאפשרת דרך לימוד זו להשיל את המַעֲטים, להסיר את העטיפות המכסות על הקול, ולגלות את אשר היה שם מלכתחילה: את הקול החופשי, החדור בכוחות חיים והיכול להוות כְּלי עבור הנשגב ביותר.
ספר זה יכול להוות מקור השראה לכל אדם המחפש הבנה עמוקה במסתרי הקול האנושי, הבנה שיש לה השלכות רחבות ביותר לגבי הוויית החיים כולה.

להורדת קובץ word המכיל קטעים מהספר לחץ כאן

מחיר הספר 75 ₪ (כולל מע"מ ודמי משלוח)
ניתן להזמינו אצל ירון איש שלום
בטלפון 054-4546246 
או בדוא"ל: yaronishshalom@gmail.com

בדרך לשחרור הצליל
היבטים רוחניים בנגינה

מאת: גיורא רפאלי

ספר זה כתבתי בעקבות מסע לימודים באנגליה ובגרמניה, בשנים 1984-1991 . בתקופה זו זכיתי ללמוד את "הדרך לגילוי הקול", שניתנה בזמנו על ידי הזמרת השבדית ולבורג ורבק-סוורדסטרום (1879-1972). זוהי דרך ללימוד אמנות הזמרה, השמה בבסיסה את האדם השלם והתפתחותו הרוחנית.
כנגן קרן מקצועי, הבנתי שהדרך אינה מוגבלת לאומנות השירה, אלא יכולה להיות פתוחה בפני כל אדם ומוזיקאי, הרוצה להעמיק לתוך ישותו הייחודית ולבטא דרכה את האמת המוזיקאלית, בכל כלי הנגינה ובפרט בכלי הנשיפה.
בפרקי הספר השונים מתוארות הזיקות בין הדרך הרוחנית המודרנית (כפי שניתנה על ידי רודולף שטיינר, מייסד האנתרופוסופיה) לבין אמנות הזמרה, ואת אופן היישום של תובנות אלה על הנגינה בכלי הנשיפה.

להורדת קובץ word המכיל קטעים מהספר לחץ כאן

מחיר הספר 55 ₪ (כולל מע"מ ודמי משלוח)
ניתן להזמינו אצל ירון איש שלום
בטלפון 054-4546246 
או בדוא"ל: yaronishshalom@gmail.com

= ספר חדש =

כשהאדם שׁר
חווית הקול החופשי

מאת: גיורא רפאלי

כל אדם חווה את הכמיהה לשיר, לאפשר לנפשו לזרום אל העולם "על כנפי השירה".
מהם אותם כבלים המונעים מאיתנו לשיר בחופשיות? האם השירה היא זכות מיוחדת לבעלי "קול יפה" בלבד, או שהיא צורך בסיסי לכל אדם? האם יכול אדם שאיבד את קולו למצוא אותו מחדש? מהו כח החיים במוזיקה היכול להפיח רוח חיים בשורה של צלילים ולהפוך אותם לאמירה בעלת משמעות? האם יכול אדם לגלות כח זה בתוכו, ובאמצעותו להתבטא ביצירתיות?
מחבר ספר זה, מוזיקאי ומורה ל"דרך לגילוי הקול", מנסה לענות על שאלות אלה מתוך חקירה המבוססת על התנסות חיה וחיפוש רב שנים אחר הסודות הכמוסים של המוזיקה.
הוא משוכנע באמונתו, ויודע מתוך ניסיונו כי כל אדם יכול לגלות את הסודות הללו ולהביא אותם לידי ביטוי בקולו השר.
ההתחברות לזרימה המוזיקאלית ולביטוי הקולי של האדם, מאפשרת התפתחות פנימית-רוחנית בעלת השלכות על מכלול חיי האדם השלם.
הספר הוא תיאור מסע הלימוד של המחבר, המתחיל בילדות ואינו מסתיים...

להורדת קובץ word המכיל קטעים מהספר לחץ כאן

מחיר הספר 60 ₪ (כולל מע"מ ודמי משלוח)
ניתן להזמינו אצל ירון איש שלום
בטלפון 054-4546246 
או בדוא"ל: yaronishshalom@gmail.com